Treść głównego artykułu
Szczegóły artykułu
Licencja
Autor/współautor upoważniony przez pozostałych współautorów do ich reprezentowania (autor korespondencyjny) zgłoszonego „utworu” oświadcza, że przysługują mu autorskie prawa do utworu, które nie są ograniczone w zakresie objętym niniejszym oświadczeniem. Utwór jest dziełem oryginalnym i nie narusza praw autorskich innych osób, ani nie jest ograniczony prawami na rzecz osób trzecich. Utwór nie był wcześniej publikowany pod tym samym lub innym tytułem, nie stanowi również części innej publikacji. Utwór nie jest obecnie przedmiotem postępowania w innym wydawnictwie.
Autor/Współautor zgłasza utwór do publikacji w czasopiśmie „Studia Poradoznawcze” i tym samym potwierdza, że:
- Utwór został przygotowany zgodnie z zasadami edytorskimi obowiązującymi w czasopiśmie.
- Utwór zawiera informacje o źródłach finansowania badań, które stanowiły podstawę jego opracowania.
- Wyraża zgodę na przekazanie utworu do podwójnej recenzji, na podstawie której redakcja podejmie decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu utworu do publikacji.
- Wyraża zgodę na dokonanie przez redakcję koniecznych zmian utworu wynikających z opracowania redakcyjnego.
- Zobowiązuje się do niezwłocznego dokonania korekty autorskiej utworu, po jego akceptacji przez redakcję. Niedokonanie korekty autorskiej w terminie 14 dni od daty otrzymania materiałów, traktowane będzie za zgodę na wydanie utworu w postaci przekazanej do korekty.
Autor/Współautor udziela Dolnośląskiej Szkole Wyższej nieodpłatnej, nieograniczonej terytorialnie i czasowo nieodpłatnej licencji niewyłącznej na korzystanie z utworu pod warunkiem jego przyjęcia do opublikowania w czasopiśmie „Studia Poradoznawcze”, na następujących polach eksploatacji:
- Utrwalanie, zwielokrotnianie i wytwarzanie egzemplarzy utworu techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową i zapisu elektronicznego.
- Orotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono: wprowadzanie do obrotu, sprzedaż, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy, publiczne wystawienie, wyświetlenie, a także publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, również w sieci Internet.
- Włączenie utworu w skład utworu zbiorowego.
- Tłumaczenia na inne języki i rozpowszechniania tych tłumaczeń.
Autor/Współautor wyraża zgodę na udostępnianie utworu przez Dolnośląską Szkołę Wyższą na licencji:
Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe,
której pełny tekst dostępny jest na stronie internetowej: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/legalcode
Referencje
- Bakiera, L. (2009). Wartość małżeństwa w rozwoju człowieka dorosłego. [The value of marriage in adult development]. In B. Harwas-Napierała (Ed.), Rodzina jako wartość w rozwoju człowieka [Family as a value in human development]. Wydawnictwo Naukowe UAM.
- Bee, H. (2014). Lifespan Development. [Psychologia rozwoju człowieka]. Wydawnictwo Zysk i S-ka, tł. Aleksander Wojciechowski.
- Braun-Gałkowska, M. (1985). Miłość aktywna. Psychiczne uwarunkowania powodzenia w małżeństwie [Active love: Psychological determinants of success in marriage]. Instytut Wydawniczy PAX.
- Górniak, L. (2003). Konstruktywizm a zmiany w praktyce psychoterapeutycznej [Constructivism and change in psychotherapeutic practice]. In L. Górniak & B. Józefik (Eds.), Ewolucja myślenia systemowego w terapii rodzin. Od metafory cybernetycznej do dialogu i narracji [The evolution of systems thinking in family therapy: From cybernetic metaphor to dialogue and narratives]. Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
- Kawińska, M. (2010). Małżeństwo-rodzina w wymiarze społecznym. [Marriage-family in the social dimension]. In S. Zaręba (Ed.), Rodzina. Religia. Społeczeństwo. Polacy 2009 w diagnozie socjologicznej [Family. Religion. Society: Poles 2009 in sociological diagnosis]. Wydawnictwo UKSW.
- Łobodzińska, B. (1975). Młodość, miłość, małżeństwo [Youth, love, marriage]. KiW.
- Malewska, H. (1972). Kulturowe i psychospołeczne determinanty życia seksualnego [Cultural and psychosocial determinants of sexual life]. PWN.
- Ogrodzka-Mazur, E. (2003). Dziecko w rodzinie ‘przy dorosłych,’ czyli o dawnych koncepcjach wychowania i ich odniesieniach do współczesności [The child in the family ‘at the side of adults’: Or, on the past concepts of upbringing and their relevance to the present day]. In. B. Dymara & E. Ogrodzka-Mazur (Eds.), Dziecko w świecie literatury i życiu współczesnym [The child in the world of literature and contemporary life]. Oficyna Wydawnicza Impuls.
- Ostoja-Zawadzka, K. (1999). Cykl życia rodzinnego [Family life cycle]. In B. de Barbaro (Ed.), Wprowadzenie do systemowego rozumienia rodziny. [Introduction to a systems understanding of the family]. Wyd. UJ. Trawińska, M. (1977). Bariery małżeńskiego sukcesu [Barriers to marital success]. KiW.